Home / Regio / Deventer / Boekenveiling door bij Atlas

Boekenveiling door bij Atlas

DEVENTER - Veilinghuis De Atlas blaast de bij veilinghuis Hondius ter ziele gegane boeken- en prentenveiling nieuw leven in. De Atlas houdt in haar veilinghuis aan de Mr. H.F. de Boerlaan op dinsdag 26 april (19 uur) de eerste boeken- en prentenveiling, voorafgegaan door kijkdagen. ,,Een veiling met boeken en prenten is voor ons iets nieuws'', zegt Sinus Cohen van De Atlas. ,,We zien kansen en het past bij Deventer als boekenstad.

We willen per jaar drie á vier van deze veilingen houden. Het is de enige boekenveiling in oost-Nederland.''

Het initiatief kwam tot stand nadat Mevius/Italiaander stopte met de 'book- en print'-veilingen in het kerkgebouw aan de Graaf van Burenstraat. Cohen kwam in contact met veilingmeester Herman Tijenk, spil in die boeken- en prentenveiling aan de Graaf van Burenstraat. ,,Hij gaat bij ons de boeken- en prentenveiling organiseren.''

Tijenk brengt expertise op het gebied van boeken en prenten mee. Noodzakelijk: De Atlas, actief met veilingen op het gebied van vooral kunst en antiek alsmede inboedels, is in die wereld vrij nieuw.

De Atlas denkt de boeken- en prentenveilingen wél goed rendabel te kunnen maken. De Atlas kan huisvestingskosten laag houden; de boeken-en prentenveiling is een extraatje op al bestaande veilingactiviteiten. In de Graaf van Burenstraat was de boeken- en prentenveiling de enige activiteit.

Cohen meldt dat er voor de eerste veilingen al zo'n 300 boeken zijn ingebracht door derden. De Atlas faciliteert de veilingen. ,,We hebben na al die jaren in de veilingwereld veel contacten. In tal van landen, mede door onze website. Veel mensen hebben ook boeken en prenten. Ik denk dat de collectie boeken en prenten verder groeit, zeker nu we beginnen.''

Het gaat volgens Cohen vooral om antiquarisch werk. Kopstuk totnutoe is een 17-eeuwse atlas. Cohen schat de veilingwaarde tussen tien en vijftienduizend euro.